Tlokwe Events:

 


Enquiries :
Magda Cilliers

Publication of Potch Events

Office No: 018 299 5371 |  Fax No: 018 299 5133


magdac@tlokwe.gov.za
 

Please Note: All information is subject to change! Listings in Afrikaans and English

 
Potchefstroom Daily Events:
 
Dag / Day
 
Event & Venue / Gebeure & Plek Time Tyd Enquiries / Navrae

All Weekdays

Gary Beneke Fietsryklub N vd Merwe 082 773 5294

 

A Wagner 082 784 6700

 

Mondays

 

Potchefstroom Men’s Choir Practice / Potchefstroomse Mannekoor Oefening Huis Eikelaan babsbrouwer@mweb.co.za;

 19:00 – 21:00

Babs Brouwer 018 294 3781

Creative Image Craft Painting Classes

16:00 – 19:00

Sanette 082 560 5874

Cantabile Dameskoor / Ladies choir

18:00 – 20:00

Sonja Smith
083 412 3019 / 018 290 5256

Totius Voortrekkerkommando – Alle skoliere welkom

16:00

Leonard Haasbroek 082 545 4321

Art classes: Painting and drawing for beginners and advanced artists

09:00 – 12:00
17:30 – 20:30

 
JODY OLEN 0822103342

Tuesdays

Projek Koponang -  Handvaardigheidskursus
Ikageng, Promosa & Mohadin - Potch museum

 

Me Dinah Madiehe
083 335 9610 / 018 299 5093

Creative Image Craft Painting Classes

09:00 – 12:00

Sanette 082 560 5874

Potchefstroom Dienssentrum Vir Bejaardes / Service Centre For The Aged: Lyndans – Uitkomssaal

14:00

Anna Jacobson 018-2975946

Potchefstroom Dienssentrum Vir Bejaardes / Service Centre For The Aged: Brug

12:00

Lori Wolmarans 018-294-4316

Potchefstroom Dienssentrum Vir Bejaardes / Service Centre For The Aged: Rummyklub

12:00

Joey de Jager 083-289-4325

Ou Kultuur Boeredanse & danslesse. Protea Vastrap Boeredansgroep: NG Vyfhoek Kerksaal  (wals, seties, polka en mazurka) fransa@colourcode.co.za     www.colourcode.co.za


19:30

Fransa de Klerk 076 391 7578

Art classes:
Painting and drawing for beginners and advanced artists

09:00-12:00

JODY OLEN 0822103342

Wednesdays

Creative Image Craft Painting Classes

14:15 – 17:15

Sanette 082 560 5874

Potchefstroom Dienssentrum Vir Bejaardes / Service Centre For
The Aged: Rolbal / Bowls: Witrandbane: Ella Landsberg Dorpsbane: Frik Bredenkamp

14:00

Ella Landsberg 018-297-4486
Frik Bredenkamp 018-294-3939

Potchefstroom Dienssentrum Vir Bejaardes / Service Centre For The Aged: Houtsneë by Dienssentrum

13:00

Susan Penton 018-297-3400

Kunsklasse vir volwassenes

09:00 – 12:00

Elsa Verster 082 416 4075

Thursdays

Creative Image Craft Painting Classes

18:00 - 21:00

Sanette 082 560 5874

Potchefstroom Dienssentrum Vir Bejaardes / Service Centre For The Aged: Lyndans – NG Kerk, Vyfhoek


10:00

Anna Jacobson 018-297-5946

Potchefstroom Dienssentrum Vir Bejaardes / Service Centre For The Aged: Andanté Koor, Uitkomssaal


09:00

Elsie Badenhorst 018-297-3505

Potchefstroom Dienssentrum Vir Bejaardes / Service Centre For The Aged: Tenpin Bowling, Tenpinbane

10:00

Lori Wolmarans 018-294-4316

Kunsklasse vir volwassenes

18:00 - 21:00

 

Fridays

Brownies: Methodist Church Hall Girls age 7 - 12 years

15:00 - 17:00

Ms Dianne Meere
018 290 5869 / 073 731 3644

Potchefstroom Dienssentrum Vir Bejaardes / Service Centre For The Aged: Mooirivier Sanggroep

09:00

Lettie Cornelius 018-294-5659

Saturdays

Creative Image Craft Painting Classes

13:30 - 17:30

Sanette 082 560 5874

Kunsuitstalling:  Esselenstr 22, Potchefstroom Paljasgalery
paljasgallery@gmail.com;

09:00 – 14:00

Barnie Enslin 084 748 0979
 

MON - THUR

Onderwaterhokkie / Under Water Hockey
Munisipale Swembad / Municipal Swimming Pool

17:30 - 19:00

Pamela Mackor
018-294-4527/ 082 771 5777

Potchefstroom Dienssentrum Vir Bejaardes / Service Centre For The Aged: Trimgim – Uitkomssaal

15:15

Gerty Stokbroek 018-294-6405

MON - FRI

Botanical Gardens, NWU, Steve Biko St – Entrance Free

08:00 – 16:00

018 299 2753 / 082 9284 550

Kids English Club Methodist Church Ages 3-6;

 

Alicia
078 731 8025 /018 290 5869

MON & WED

Mixed Martial Arts & Reality Based Personal Protection.
19 Silver St

19:00 – 21:00

www.combatcoaching.co.za 

MON,TUES,THUR

Water Aerobics, Verhitte Swembad
B Hattingh Fisioterapeut

17:30 - 18:30

Mariki van Niekerk 084 444 1681

MON , FRI

Kunsklasse vir kinders

14:15 – 16:30

Elsa Verster 082 416 4075

1st Mon Monthly

AIKIDO: Aikido-saal NWU Binneshuise Sportsentrum: Gratis beginnersklas. potch@aikido.org.za;  

19:00-20:00

Dr. Theo van der Merwe 083 496 1172

Genealogiese Genootskap van SA:  Noordwestak, ouditorium Potchefstroomse Museum ( uitgesonderd Januarie, Julie en Desember) elmariew@potch.co.za


19:00

Simon du Plooy 0828008372
Elmarie Weyers 018 2995021

2ND MON MONTHLY

Dames Leeskring. Biblioteekouditorium

19:00

Renie Laage 018 299 2789

3RD MON MONTHLY

Potchefstroom Kuns-Fotografieklub. Besemboslokaal (Ferdinand Postma Biblioteek, NWU) Alle kunsfotograwe welkom

19:00

Navrae 072 966 3527

1st Wed  Monthly

Entrepreneural Support Forum
Library Auditorium, Sol Plaatjie Ave

19:00

Frank van Gass 082 301 0807

 Tuesdays & Thursdays

Martial Arts Club, President Pretorius School

 

Mari Schutte 082 433 9202

Potch Dorp Korfbalklub  Bane h/v Esselen- & Coetzeestr

18:30

Kobus 082 335 9378

Swemafrigting, Verhitte Swembad: B Hattingh Fisioterapeut, Volwassenes: 12:00 - 12:30 Kinders: 13:00

 

Karen van Jaarsveld 073 318 1799

Potch Dorp Rugbyklub Oefening/ Practice Piet Bosmanstr

18:00

Anton Mostert 082 467 1702

Callanetics: Sportsentrum / Sports Centre, NWU

 

Margo Joubert 082 262 4082

Pilates / Joga - 65 Molen Street

17:30 – 18:00

Reneé Rademeyer 082 448 1605

2ND TUES MONTHLY

Blommeklub Nederduits Hervormde Kerk, oorkant Stadsaal
C de Ponte 018 293 2203

18:30

Me D Vorster 018 290 5005

3RD TUES MONTHLY

De Oude Molen Kwilters, Gereformeerde Kerk Noordbrug, Gerrit Dekkerstraat


18:30

Christa 083 326 8343

3RD WED MONTHLY

Lions Klub Potchefstroom. Shamrock Menasie


19:00

Phillip 018 294 7480

WED & SAT

Rolbal Potchefstroom Buiteklub

13:30
 

 

1ST THURS MONTHLY

Potchefstroom Business Association Management Meeting miaspamer@telkomsa.net;

 

083 626 8165

2ND THURS MONTHLY

Alzheimer Noordwes Ondersteuningsgroep, Potchefstroom Dienssentrum vir Bejaardes asapotch@gmail.com

10:00

Dr H Kleynhans 018 293 0678

3RD THURS MONTHLY

Horticultural Society Meeting / Tuinbouvereniging Vergadering Guest Speakers/events/excursions-Gassprekers/gebeure/ uitstappies Huis Eikelaan, Potchefstroom

 19:00

Renie
018 299 2789 /018 293 0986

LAST THURS MONTHLY

Potchefstroom Business Association Open Meeting - miaspamer@telkomsa.net;

 

083 626 8165

1ST SAT MONTHLY

BirdLife: Ring van voëls by OPM Voëlreservaat - Almal welkom

06:00

Me Tillie Burger 018 294 6641

Twice a Week

Kids English Club – Games, crafts, etc

 

Alicia Campbell
078 731 8025 / 018 290 5869

 
 

This website designed and maintained by GSD Potch - The WEB people...  - www.gsdpotch.com

 

We recommend that you view this website with: MS IE 7+ of Google Chrome 1.0 or  Mozilla 4.0